شرکت پورشه

مه 23, 2009 at 17:46 ۱ دیدگاه

پورشه، بهترین شركت خودروسازی در جهان است. سرمایه این شركت در ده سال گذشته، ۱۷۰۰ درصد رشد داشته است و با لحاظ كردن سود سهام برابر ۳۵ درصد رشد سالانه می‌باشد. حتی بزرگ‌ترین شركت‌های خودروسازی نیز به چنین رشدی نرسیده‌اند. سود شش ماهه پیش از كسر مالیات شركت از تاریخ ۳۱ ژانویه، ۲۷۲ میلیون دلار بوده است و بیش از ۷ درصد درآمد كل ۶/۳ میلیارد دلاری شركت می‌باشد.
شركت پورشه، در سال مالی ۲۰۰۵ ركورد تعداد فروش ۸۰.۰۰۰ خودرو در سال را پیش‌بینی می‌كند. خودروهای پورشه آنقدر گرانقیمت می‌باشند كه تنها ذكر نام آنها تصویر صاحب خودروی پورشه متكبر را به خاطر انسان می‌آورد. این صاحب خودرو ممكن است فردی در بازار بورس وال استریت باشد. صاحبان خودروی پورشه، عاشق خودروی خود هستند و به خودروهای دیگر توجهی نمی‌كنند.
در بررسی Carrera GT در مجله اتوویك، خودروی پورشه بهترین خودروی ساخته شده در كل تاریخ اعلام شده است. قیمت شركت Carrera به هنگام آزمایش خودروی پورشه ۴۴۹.۰۰۰ دلار بوده است. خودروی پورشه اهمیتی به قوانین تجارت نمی‌دهد و نمی‌خواهد جهان شمول شود. شركت Carrera شركتی آلمانی است كه پورشه‌های آلمانی تولید می‌كند.
اگر بخواهید فقط یك خودرو داشته باشید، بهترین خودرو چه خودرویی است؟ بهترین شركت خودروسازی در جهان كدام است؟ بهترین مدیر خودروساز كیست؟
نایب قهرمان این رقابت ممكن است شركت تویوتا باشد. خودروی BMW چرا؟ به دلیل لذت، تجربه رانندگی با آن. هوندا به این دلیل كه لذت‌بخش‌تر از تویوتا می‌باشد. نیسان، به دلیل داستان گذشته آن و كرایسلر كه اسبی مشكی و با وقار است. این ۵ شركت خودروسازی بسیار سود ده هستند، اما پاسخ من به این سؤال پورشه است. آیا كسی بین شما وجود دارد كه نخواهد صاحب یك خودروی پورشه یا سهام پورشه باشد؟ سرمایه این شركت در ده سال گذشته ۱۷۰۰ درصد رشد داشته است و با لحاظ كردن سود سهام برابر ۳۵ درصد رشد سالانه می‌باشد. حتی بزرگ‌ترین شركت‌های خودروسازی نیز به چنین رشدی نرسیده اند. شركت پورشه، شركتی كوچك نیست. تمامی شركت‌هایی كه سالیانه یك میلیارد دلار درآمد داشته‌اند، بررسی شده‌اند.
سود پیش از كسر مالیات گروه پورشه در سال مالی گذشته (تا ۳۱ جولای ۲۰۰۴) با نرخ ارز روز معادل ۳/۱ میلیارد دلار بوده است كه ۱۷ درصد درآمد كل و بالاترین حاشیه سود در جهان خودروسازی می‌باشد.
سود ۶ ماهه پیش از كسر مالیات شركت از تاریخ ۳۱ ژانویه، ۲۷۲ میلیون دلار بوده است و بیش از ۷ درصد درآمد كل ۶/۳ میلیارد دلاری شركت می‌باشد. شركت پورشه ركورد تعداد فروش را كه حداقل ۸۰.۰۰۰ خودرو در سال مالی ۲۰۰۵ می‌باشد، پیش‌بینی می‌كند در حالی كه سود شركت تویوتا در ۴ ماهه گذشته زیر ۱۷ درصد بوده است. مثل معروفی وجود دارد كه می‌گوید: «هیچ‌كس كامل نیست». خودروهای پورشه آنقدر گرانقیمت می‌باشند كه تنها ذكر نام آنها تصویر صاحب خودروی پورشه متكبر را به خاطر انسان می‌آورد. این صاحب خودرو ممكن است فردی در بازار بورس وال استریت باشد.
سئوال: فرق بین یك خارپشت و یك پورشه چیست؟
ـ جواب: خارپشت در سطح بیرونی خود خار دارد.
پورشه در بررسی جدید كیفیت اولیه قدرت موتور GD در رده ۳۲ قرار گرفته و جلوتر از VW، لندرور، مزدا و سوزوكی می‌باشد. با این حال صاحبان خودروی پورشه عاشق خودروهای خود هستند. در بررسی Carrera GT در مجله اتوویك، خودروی پورشه بهترین خودرو ساخته شده در كل تاریخ اعلام شده است. قیمت شركت Carrera به هنگام آزمایش خودروی پورشه ۴۴۹.۰۰۰ دلار بوده است. خودروی پورشه اهمیتی به قوانین تجارت نمی‌دهد و نمی‌خواهد جهان شمول شود. این شركت حتی از شاخص بورس آلمان خارج شد چرا كه نمی‌خواست هر سه ماه یكبار گزارش دهد.
راهبرد شركت پیرامون مدل ۹۱۱ معروف و انواع متنوع آن نظیر ۹۱۱Carreraا، ۹۱۱Carrera Sا، Turbo S coupا۹۱۱ا، Turbo S cabا۹۱۱می‌گردد. زمانی كه مشتریان به دنبال خودروهای دیگر می‌روند، پورشه تمایل به حفظ ریسك از دست دادن مشتریان و ادامه كار دارد.
مدل Cayenne SUV اگر چه یك SUV است، اما پورشه‌ای با ۴۵۰ اسب‌بخار قدرت برای نوع توربو (با قیمت ۹۰.۲۰۰ دلار) می‌باشد.
در ایالات متحده پورشه ۴ مدل ۹۱۱ را با قیمت‌های بین ۶۹.۹۰۰ دلار تا ۱۴۱.۲۰۰ دلار، ۲ مدل Boxesters را از ۴۳.۸۰۰ دلار به بالا، ۳ مدل Carreras را از ۶۹.۳۰۰ دلار به بالا و GT را به قیمت ۴۴۰.۰۰۰ دلار، ۳ مدل Cayennes را از ۴۲.۲۰۰ دلار تا ۹۰.۲۰۰ دلار به فروش می‌رساند. نوع Cayman در حال ورود به بازار امریكا می‌باشد و با Boxster Cabriolet فروش خود را آغاز كرده است. سپس به آن سقف و قدرت بیشتر اضافه شده است. نوع دیگر Sport Sedan چهاردر و در حال بررسی است.
تاریخچه شركت پورشه، آموزنده است. فردینالد پورشه طراح بیتل VW و پسر او فری شركت را در ۱۹۸۴ تأسیس كرد و هنوز این شركت توسط نوادگان وی هدایت می‌شود.
شركت پورشه پس از رونق تولید ۵۴.۰۰۰ خودرو در ۱۹۸۶ از بین رفت. تولید این شركت در این زمان به ۱۴.۰۰۰ خودرو در ۱۹۹۳ كاهش یافت و مدل Deutsche در امریكا فروش نرفت.
در آن روزهای سخت، شركت پورشه توانمند ۳۸ ساله‌ای به نام وندلین ویدكینگ را به عنوان مدیر اجرایی استخدام كرد. او مدیریت سالن رنگ و بدنه پورشه را برعهده گرفت و سپس به تولیدكننده لوازم یدكی آلمانی تبدیل شد.
ویدكینگ بهترین مدیر خودروساز در جهان است. وی در سن ۵۲ سالگی متخصصان ژاپنی را استخدام كرد و از مشاوره آنها بهره‌مند شد. او كل سیستم تولید خودروی پورشه را مجدداً از نو ساخت، هزینه‌ها را كاهش و كیفیت را افزایش داد. ویدكینگ از اتحادیه‌ها و تأمین‌كنندگان لوازم یدكی خواست كه به او بپیوندند.
وی به ریسك‌پذیری و توسعه خطوط تولید محصولات جدید علاقه‌مند بود. زمانی كه شركت پورشه به زمین نشست، مدیران فردی را استخدام كردند كه به جای تغییر دادن تراز مالی شركت، شركتی بهتر را ایجاد كند. او می‌دانست كه تغییر باید از درون شركت باشد نه اینكه به قطعه‌سازان فشار بیاورد كه قیمت‌ها را كاهش دهند. افراد كلیدی صنعت خودروسازی، مهندسان تولیدی هستند كه می‌خواهند بهترین خودرو را در جهان تولید كنند. احیای یك شركت خودروسازی، كار آسانی نیست، اما این كاری بود كه ویدكینگ از عهده آن برآمد.
منابع: سایت آفتاب / علیرضا شاعری / ماهنامه صنعت خودرو /: Jerry Flint, Forbes. New York: Jul ۴, ۲۰۰۵, Vol. ۱۷۶

Advertisements

Entry filed under: درباره شرکتهای موفق.

سلامی دوباره والت دیزنی

۱ دیدگاه Add your own

  • 1. reza  |  اوت 10, 2009 در 21:31

    salam be nazare man CARRERA GT moteadeltarin mashine hatta benz o bmw be pash nemirestan ham khoshgel ham por shetab ham kam masraf vaghean 1 hast

    پاسخ

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


Add to Technorati Favorites
Bookmark and Share
Add to Google
Add to My Yahoo!
Mahmoud Kabiry's Facebook profile
Subscribe to me on FriendFeed

اشتراک با ایمیل

مه 2009
ش ی د س چ پ ج
« سپتامبر   ژوئن »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

نوشته‌های تازه

تعداد حاضرین

website counter i

Blog Stats

  • 42,498 hits
Clicky Web Analytics Clicky

my twitt

Error: Please make sure the Twitter account is public.


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: